شرایط ارسال رایگان، مرجوعی، گارانتی و تعویض فرش مدما
ما در مدما به دنبال این هستیم که مشتریان با رضایت خاطر فرش خود را انتخاب و خریداری کنند و بر اساس این شرایطی را فراهم کرده ایم که مشتریان مدما این فرصت را داشته باشند که پس از خرید به مدت۱۴روزتست رایگان ( هزینه ارسال و بازگشت با مدما)فرش را تست کنند و در صورت عدم رضایت فرش را مرجوع کنند. در ادامه شرایط ارسال رایگان فرش، مرجوعی، گارانتی و تعویض فرش آورده شده است و خواهشمندیم به دقت مطالعه شود.
شرایط ارسال رایگان فرش
ارسال رایگان برای سفارش های بیشتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰تومان که به صورت آنلاین و یا کارت به کارت پرداخت شده اند، امکان پذیر می باشد و برای پرداخت در محل هزینه ارسال فرش به عهده مشتری می باشد.
شرایط مرجوعی
۱- خریداران محترم میتواند تنها در صورت عدم استفاده از کالا و در شرایط بسته بندی اولیه کالا** ، تا مدت ۱۴روز تست رایگان ( هزینه ارسال و بازگشت با مدما) آن را مرجوع نموده و عین وجه پرداختی خود را دریافت نمایند.

** شما در مدت دو هفته تست میتوانید حتی تست شستشو هم انجام دهید اما در این مدت نبایستی از فرش استفاده شود و یا آسیبی به فرش برسد.

** مهلت تست۱۴روزه تست رایگان ( هزینه ارسال و بازگشت با مدما) برای سفارش‌های تعویضی شامل مرجوعی کالا نمی‌باشد.

۲- جهت مرجوع کردن کالا ،در سایت مدما از بخش حساب کاربری فرم مرتبط با درخواست ارجاع کالا را تکمیل و پس از تماس با واحد پشتیبانی هماهنگی های لازم جهت بازگردادندن کالا صورت خواهد گرفت.

۳- لطفا کالای مرجوعی را جهت ارجاع به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید . در غیر اینصورت کالای خریداری شده مرجوع نمی گردد.

۴-مبلغ طی ۸ الی ۱۰ روز کاری عودت داده میشود.

۵- اگر در مدت زمان تست فرش مدما (۱۴روزتست رایگان )، فرش مرجوع و یا تعویض گردد هزینه بازگشت فرش برای سفارشات بیش از۱,۰۰۰,۰۰۰تومان به عهده شرکت مدماست و برای سفارشات کمتر از ۱,۰۰۰,۰۰۰تومان به عهده خریدار است. در صورتی که پس از گذشت ۱۴روزتست رایگان و سپری شدن مهلت تست، مشتری بخواهد از گارانتی یکساله استفاده نموده و احتیاج به تعویض فرش داشته باشد، هزینه ارسال و بازگشت فرش (جدا از قیمت سفارش) بر عهده مشتری می باشد.
شرایط گارانتی

۱- کلیه موارد نقص و خرابی کالا ، بجز مورد شماره ۵ تا یک سال و برای هر دو لایه ، شامل گارانتی میشود .

۲- در صورت نقص و ایراد یکی از دولایه تنها همان لایه را مرجوع نمایید و نیازی به ارسال هر دو لایه نمی باشد .

۳- کالای مرجوعی را لطفا جهت ارجاع به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید . در غیر اینصورت کالای خریداری شده شامل گارانتی نخواهد شد .

۴- جهت استفاده از گارانتی به سایت مدما بخش حساب کاربری رفته و فرم مرتبط با درخواست ارجاع کالا را تکمیل و پس از تماس با واحد پشتیبانی هماهنگی های لازم جهت بازگردادندن کالا صورت خواهد گرفت .

۵- پاره گی ، سوختگی و رنگ پریدگی ( بدلیل استفاده از شوینده های غیر مجاز ) شامل گارانتی محصول نمی شود.

۶- گارانتی تا یک سال اعتبار دارد و هر دو لایه را شامل می شود.

شرایط تعویض
۱- در صورت مغایرت کالای تحویل گرفته شده با سفارش ، تا۱۴ روز تست رایگان از تاریخ دریافت کالا.

۲- در صورت مغایرت در سایز ، میبایست هر دو لایه را مرجوع نمایید و در صورت مغایرت در طرح ، تنها لایه رویی نیاز به بازگرداندن دارد.

۳- جهت تعویض میبایست، به سایت مدما بخش حساب کاربری رفته و فرم مرتبط با درخواست ارجاع تعویض کالا را تکمیل نمایید و پس از تماس با واحد پشتیبانی و فروش، هماهنگی های لازم جهت بازگرداندن کالا صورت خواهد گرفت.

۴- لطفا جهت تعویض، کالای تعویضی را به صورت همان شرایط زمان تحویل به همراه فاکتور خرید در بسته بندی قرار دهید .

instagramwhatsapp